صفحه اصلی > اخبار 


  چاپ        ارسال به دوست

کلینیک دیابت شهرستان بندرلنگه در بیمارستان شهدا افتتاح شد

کلینیک دیابت شهرستان بندرلنگه در بیمارستان شهدا افتتاح شد

کلینیک دیابت شهرستان بندرلنگه واقع در بیمارستان شهدا کار خود را آغاز کرد.
خانم معماری مسئول کلینیک دیابت شهرستان بندرلنگه گفت:بیماران مراجعه کننده در بدو ورود بصورت رایگان پذیرش میشوند و پرونده برای هر بیمار تشکیل میشود و بعد از مشاوره اولیه توسط پرستار و اندازه گیری قد و وزن توسط پزشک متخصص ویزیت میشود و آزمایشات مورد نیاز بنا به نظر متخصص سفارش داده میشود که کلیه آزمایشات مربوطه توسط آزمایشگاه بیمارستان شهدا انجام میشود و فقط 50 درصد هزینه آزمایشات پرداخت میشود .
وی افزود آموزش و مشاوره در خصوص عوارض ناشی از دیابت و نحوه مراقبت از آن و تغذیه صحیح نیز داده میشود تا بیماران دیابتی کمترین عارضه را دچار شوند.
خانم دکتر کاظمی متخصص بیماریهای داخلی مستقر در کلینیک دیابت بندرلنگه گفت:یکی از اهداف این است که با ویزیت بموقع بیماران و انجام آزمایشات مورد نیاز از آسیبهای جدی که ممکن است به کلیه، چشم و قلب و عروق بیماران دیابتی وارد شود پیشگیری کنیم.
وی همچنین به دیابت بارداری اشاره نمود و گفت:با توجه به اینکه خانمهای بارداری که دچار دیابت بارداری میشوند ممکن است به جنین آسیب رسانده شود و زایمان سختی در پیش داشته باشند انجام ویزیت و آموزشهای لازم به این دسته از خانمهای باردار خیلی حائز اهمیت میباشد که در این کلینیک نیز پرونده جهت آنها تشکیل میشود تا با مشاوره و آموزش و انجام آزمایشات لازم از عوارض ناشی از دیابت بارداری پیشگیری شود.
کلینیک دیابت بندرلنگه در حال حاضر روزسه شنبه هر هفته به بیماران خدمات ارائه میکند که با توجه به بار مراجعین این روزها افزایش خواهد یافت.
روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان بندرلنگه


١٢:٢٤ - شنبه ٢١ شهريور ١٣٩٤    /    شماره : ١٩٧٢    /    تعداد نمایش : ١٩٥٣خروج